1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Disney Plus Üyelik İptalı Nasıl Yapılır?

Disney Plus Üyelik İptalı Nasıl Yapılır?

Disney Plus üyelik iptali platformdan memnun kalmayan üyelerin üyeliklerini iptal etmeleri için merak ediliyor. 2022 itibariyle Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Disney Plus filmden dizilere kadar geniş bir çeşitlilikte farklı yapımları izleme imkanı veriyor. Ancak platformda aradığını bulamayan veya başka sebepler ile üyeliğini sonlandırmak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak seviyede duruyor. Bu durumda ise Disney+ üyelik iptali işlemlerini yapabilirsiniz. 

Disney Plus Kayıt Gerekli mi?

Disney Plus kayıt diğer içerik platformlarında olduğu gibi içeriklere ulaşmak için zorunludur. Başka bir deyişle platformda seyretmek istediğiniz yapımlar için üye olmanız gerekmektedir. Bu üyelik ise aylık olarak belirlenen tutar üzerinden ücretlendirilmektedir. Aynı zamanda yıllık üyelik seçeneği de bulunur. Üyelik döneminde fatura döneminin sonu kapsamında geçerli olacak şekilde üyeliğin iptal edilmesi de mümkündür.

Disney Plus kayıt olmak için web sayfasını, mobil uygulamasını ya da smart TV’deki uygulamayı kullanabilirsiniz. Üyelik için gereken bilgiler girildikten sonra ödeme için kart bilgileri de gerekecektir. 

Disney Plus üyelik ücreti aylık olarak 64,99 TL, yıllık olarak ise 649,99 TL’dir. Yıllık ödeme yaparsanız ilgili tutar tek seferde kartınızdan çekilmektedir. Sonrasında üyeliğinizi iptal etmek isterseniz yıllık ödemede iade alamayacağınızı da bilmelisiniz. Bu bakımdan Disney Plus hakkında kesin bilgiye ve öngörüye sahip değilseniz yıllık yerine aylık ödeme planını seçebilirsiniz. 

Disney Plus Ödeme Yöntemleri Neler? 

Disney Plus ödeme yöntemleri Visa, Mastercard ve Amex destekli tüm banka kartları ile kredi kartlarıdır. Sisteme kayıt ettiğiniz kartınızdan eğer aylık anlaşma yaptıysanız her 30 gün sonunda otomatik olarak ücret tahsil edilmektedir. Yıllık anlaşmalarda da eğer yıllık üyeliğinizi iptal etmediyseniz yılın bitmesi sonrasında tekrar yıllık ücret kartınızdan tahsil edilecektir. Bu durumu unutmamanız çok önemlidir çünkü sistemde üyeliğiniz devam ettikçe yıllık anlaşmanız otomatik olarak yenilenecektir. 

OKU  Programsız Facebook ID Bulma - Öğrenme( 2023 Güncel)

Disney Plus Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Eğer Disney Plus’ın sunduğu yapımlardan memnun değilseniz veya farklı nedenlere dayalı olarak platformu kullanmıyorsanız bu durumda Disney Plus üyelik iptali yapmanız gerekir. Ücretsiz deneme süresi sonrasında Disney Plus üyeleri sisteme girdikleri kart bilgileri üzerinden aylık ya da yıllık olarak ücretlendirmeye tabi tutulur. Üyeliğiniz iptal edildiğinde ise bu ücretlendirme sonlandırılır. 

Temel olarak iki tür üyelik sonlandırma bulunmaktadır. Bunlar; Disney Plus üyeliği iptal etme ve hesabı tamamen kapatma yani silme şeklindedir. 

Disney Plus Üyelik İptal Etme

Disney Plus üyelik iptal etme ile faturalandırmaya son verebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip ediniz;

 • Bilgisayardan ya da mobil cihazınızdan Disney Plus hesabınız için oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra profilinizi seçin. 
 • Ardından Hesap bölümüne gelin. 
 • Buradan da Üyelik bölümüne girin ve Disney Plus üyeliğinizi seçin. 
 • Karşınıza çıkan ekranda Üyeliği İptal Et seçeneğini seçin. 
 • İptal etme nedeninizi yazın ve tercihe bağlı olarak çıkan anketi doldurun.
 • Bu adımlar sonrasında üyeliğiniz iptal edilecektir. 

Disney Plus iptal süresi ilgili faturalandırma gününe kadardır. Örneğin 4 Nisan’da üye olduysanız 4 Mayıs tarihine kadar üyeliğinizi iptal etseniz bile içeriklere erişim hakkınız olur. Bu bakımdan da üyeliğinizi faturalandırma öncesinde iptal etseniz bile ödemiş olduğunuz tutarın iade hakkı oluşmaz. 

Disney Plus Üyelik Silme 

Disney Plus üyelik iptali ile birlikte ilgili faturalandırma dönemi sonrasında üyeliğiniz iptal edilmiş olacaktır ve artık içeriklere erişim sağlayamazsınız. Fakat platformda üyeliğinizin tamamen kaldırılmasını istiyorsanız bu durumda da Disney Plus hesabı silme yapabilirsiniz. Hesap silme işlemi ancak üyelik iptali sonrasında aktif olmaktadır. Başka bir deyişle üyeliğinizi iptal etmeden üyeliğinizi silemezseniz. Yukarıda bahsedilen adımları takip ederek üyeliğinizi iptal ettikten sonra silme işlemine geçebilirsiniz.

OKU  7 Adımda Windows 10 Bilgisayar Açılış Hızlandırma Yöntemi

Disney+ üyelik silme işlemi ile eposta adresiniz, isim ve soyadınız, profil adınız ve profilinize tanımlı diğer bilgiler silinmektedir. Aynı zamanda artık eposta adresiniz ile ilişkilendirilmiş olan Disney Plus hesap bilgileri de geçersiz olacaktır. Disney tarafından gönderilen tüm pazarlama veya duyuru epostaları da sonlandırılacaktır. 

Silme işlemine geçmeden önce Disney+ ile Disney hesabı arasındaki fark bilinmelidir. Bu hesaplar birbirinden farklı olduğu için Disney Plus hesabınızı sildiğinizde Disney hesabınız silinmez. Eğer Disney’in farklı platformlarında kullandığınız üyeliğiniz varsa ilgili platformlar üzerinden hesap silme adımlarını takip etmeniz yararlı olacaktır. 

Disney Plus hesabı silme için takip edilecek adımlar şu şekilde;

 • Bilgisayar ya da mobil tarayıcıdan Disney Plus hesabınızda oturum açın. 
 • Platform açıldıktan sonra giriş yapın ve profilinize ulaşın. 
 • Hesap bölümünü seçin. 
 • Ayarlar kısmında gözüken Hesabı Sil seçeneğini seçin. 

Eğer Disney Plus üyeliğiniz devam ediyorsa bu durumda Disney Plus Üyelik iptal işlemi yapmadığınız için Hesabı Sil kısmını göremeyebilirsiniz. Bunun için de üyelik iptali yaptıktan sonra ilgili kısmı tekrar kontrol etmelisiniz. 

Üçüncü taraf üzerinden faturalandırma yapılıyorsanız bu durumda üyeliğinizi silebilirsiniz fakat faturalandırma iptal edilmediği için ücret ödemeye devam edebilirsiniz. Bu durumla da karşılaşmamak için üçüncü taraf üzerinden hizmet alıyorsanız öncelikle bu hizmetlerin iptal edilmesi gerekir. 

 • Hesabı Sil seçeneğine tıkladığınızda eposta adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerecektir. Bu bilgileri girdikten sonra gelen ekranda silme işlemine yönelik bilgiler çıkacaktır. Bilgileri kontrol ettikten sonra Devam Et butonunu seçin. 
 • Eposta adresinize hesabınızı silmek istediğinize dair 6 haneli doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu kopyalayarak Disney Plus ekranındaki ilgili kutucuğa girin ve Devam Et butonuna tıklayın. 
 • Son sayfada tekrar silme işlemi için emin olup olmadığınız sorulacaktır. Buradan Sil’i seçin ve işlemi tamamlayın.
OKU  Kwai Para Kazanma - Kwai Nasıl Para Kazanılır 2023

Hesabınızı sildikten sonra tekrar geri getirmek isterseniz bu durumda Disney iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçerek hesabınızın geri getirilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Ancak üyelik bilgileriniz tamamen silindiği için daha hızlı işlem yapmak için aynı bilgilerle yeni üyelik de oluşturabilirsiniz.

 

Kozbox.com internet sitesi 22 ocak 2023 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Amacımız inovatif bir yaklaşımla en doğru ve en kaliteli içerikleri siz okuyucularımıza sunmaktır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir