1. Anasayfa
 2. Wordpress

Wordpress Responsive Tema Önerisi – 2023 –

Wordpress Responsive Tema Önerisi – 2023 –

Wordpress Responsive Tema Önerisi, SEO uyumlu temalar nelerdir gibi sorularınıza bu makalemizde cevap bulabilirsiniz.

Tema seçimi SEO’nun bel kemiğini oluşturan unsurlardan bir tanesidir. Temanızın Responsive olması resmi olmamakla birlikte Google tarafından sıralama ölçütü olarak varsayılmaktadır. Bu yüzden kullanıcı odaklı ve kaliteli bir web sitesi için Responsive Tema seçmeniz Google dostu bir web site tasarlamak açısından oldukça önemlidir.

Responsive Tema: Bilgisayar, telefon, tablet gibi çoğu cihazla uyumlu bir şekilde çalışarak web sitenin stabil bir şekilde kullanıcılara sunulduğu temalardır.

Geoit Wordpress Teması

Geliştiriciliğini KanThemes‘in üstlendiği Geoit Wordpress teması başlıca genel blog, gezi, teknoloji , sağlık, kurumsal sektörlerde kullanılabilecek Türk yapımı ve Türkçe dil desteği bulunan wordpress responsive temadır. Tema domain adresinize lisanslanır ve ömür boyu kullanabilirsiniz. Ayrıca tema güncellemelerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Demo sayısı: 10

Geoit Wordpress Demo kozbox.com | KOZBOX

Not: Kozbox.com’da Geoit Wordpress Temasını kullanmaktadır.

Geoit Wordpress teması içerisinde birçok sıra dışı özellik barındırır, bunlardan bazıları;

 • Kısıtlanmış İçerikler: Yalnızca web sitenize üye olan ( izin verilen ) kişilerin görebildiği yazılar paylaşabilirsiniz.
 • Gece/Gündüz Modu: Günümüzün vazgeçilmezi olan karanlık mod özelliğini herhangi bir eklenti kurmadan kullanabilirsiniz.
 • Üyelik Sistemi: Kullanıcılar web sitenize üye olabilir, kendi üye profilini düzenleyebilir.
 • Bildirim Sistemi: Yazınıza veya yorumunuza yanıt geldiği zaman web sitenin sağ üst tarafında bulunan bildirim bölümüne uyarı gelir.
 • Global Dil Desteği: Yalnızca Türkçe değil Niche (niş) web siteleriniz için Geoit Wordpress Temasını ingilizce olarak da kullanabilirsiniz. Yanı sıra diğer dillere çeviri işlemlerine hazır durumdadır, istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve diğer özellikleri incelemek için lütfen demo sayfasına göz atın.

OKU  Wordpress Site Hızlandırma - 2023 -
Geoit Wordpress ucret kozbox.com | KOZBOX

DEMOSATIN AL

Kanews Wordpress Haber Teması

Responsive ve SEO uyumlu tema denildiğinde akla gelen KanThemes‘in geliştirdiği Kanews Wordpress Haber Teması başlıca genel, spor, finans, kripto haberlerinin yanı sıra blog ve firma rehberi sektöründe kullanılabilecek Türk yapımı ve Türkçe dil desteği bulunan SEO uyumlu Wordpress Responsive Temadır. Kanews Wordpress Haber teması domain adresinize lisanslanır ve ömür boyu kullanım hakkına sahip olursunuz. Ayrıca ömür boyu tema güncelleştirmelerini alabilirsiniz.

Demo Sayısı: 6

Kanews Wordpress Haber demo kozbox.com | KOZBOX

Kanews Wordpress Haber Teması’nın başlıca özellikleri;

 • Ücretli Abonelik: Reklamlardan kurtulun ve size özel yazıları okuyun. Ücretli Abonelik sistemi ve özel ücretli yazılara erişim gibi birçok özelliği yönetin.
 • AMP: Kanews Wordpress Haber Teması tamamen AMP uyumludur.
 • PWA (Mobil Uygulama): Birkaç tıklama yardımıyla web sitenize özel mobil uygulama oluşturabilirsiniz.
 • Hikaye Sistemi: Web sitenizde paylaşılan yazılar hikayeler yardımıyla daha çok dikkat çeksin.

Detaylı bilgi ve diğer özellikleri incelemek için lütfen demo sayfasına göz atın.

Kanews Wordpress Ucret kozbox.com | KOZBOX

DEMOSATIN AL

Safir Wordpress Temaları

2012 yılından bu yana birçok Wordpress Responsive Tema geliştiren Safir Tema bu sektörde KanThemes gibi lider konumunda olan tema sağlayıcılarından bir tanesidir. Safir Wordpress Temaları en yeni özellikler, SEO uyumluluğu, Responsive, Google dostu kod yapısı gibi birçok detay göz önünde bulundurularak kodlanmış temalardır. Safir Tema üzerinden satın aldığınız temalar domain adresinize lisanslanır ve alt domain adreslerinizde de (subdomain) kullanılabilir.

safir tema wordpress kozbox.com | KOZBOX

Safir Tema web sitesi üzerinde satışa sunulan bütün temalar responsive temalardır, web sitelerini ziyaret ederek size en uygun temayı seçerek satın alabilirsiniz.

BirPortal Wordpress Teması

Geliştiriciliğini BirTema’nın üstlendiği BirPortal Wordpress Teması 7 renk seçeneğiyle kullanıcılarına sunulmuş olan Wordpress Responsive Temalardan bir tanesidir. Tamamen SEO uyumlu olarak geliştirilen BirPortal teması hiçbir kod bilgisine sahip olmadan kolayca düzenlenebilme özelliğiyle kullanıcılarına sunulmuştur. BirPortal Wordpress teması domain adresinize lisanslanır ve ömür boyu kullanma hakkına sahip olursunuz. Ayrıca ömür boyunca tema güncelleştirmelerinden yararlanabilirsiniz.

OKU  Perfmatters Nedir, Perfmatters Ayarları Nasıl Yapılır?
BirPortal Wordpress Demo kozbox.com | KOZBOX

Ücret: 200 TL

BirPortal Wordpress temasının öne çıkan özellikleri;

 • Yazı Gönder: Kullanıcılar kendi yazılarını gönderebilir ve editör onayından sonra yazı web sitesinde paylaşılabilir.
 • Infinite Scroll: Sonsuz kaydırma özelliği bir yazı içerisinde bulunan kullanıcı ilgili makaleleri aşağı kaydırarak görüntüler.
 • Hikaye Sistemi: Web sitesinde paylaşılan yazılar sayfanın üst bölümünde sosyal medyadan alışkın olduğumuz hikayeler bölümüyle kullanıcılara gösterilir.

Detaylı bilgi ve diğer özellikleri incelemek için lütfen demo sayfasına göz atın.

DEMOSATIN AL

HaberAdam Wordpress Teması

Geliştiriciliğini TemaAdam‘ın üstlendiği HaberAdam Wordpress teması içerisinde bulunan birçok yeni ve ücretsiz özellik ile kullanıcılara sunuldu. SEO uyumlu ve Responsive olarak geliştirilmiş olan HaberAdam Wordpress teması haber sektöründeki web siteleriniz için en iyi temalardan bir tanesi. HaberAdam Wordpress teması alan adınıza lisanslanır ve ömür boyu kullanım hakkına sahip olursunuz.

Demo Sayısı: 4

HaberAdam Wordpress Demo kozbox.com | KOZBOX

HaberAdam Wordpress Temasının başlıca özellikleri;

BotAdam: Otomatik botlarınızı yönetebileceğiniz BotAdam servisidir.

VeriAdam: Veri sistemlerinizi yönetebileceğiniz VeriAdam servisidir.

AdAMP: AMP sistemini kullanabileceğiniz servisdir.

BotAdam ve VeriAdam servisleri tema ile birlikte ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Detaylı bilgi ve diğer özellikleri incelemek için lütfen demo sayfasına göz atın.

HaberAdam Wordpress ucret kozbox.com | KOZBOX

DEMOSATIN AL

Jannah Wordpress Teması

SEO ve Mobil uyumluluğa farklı bir bakış açısı kazandıran Jannah Wordpress teması Wordpress Responsive Tema’lardan bir tanesidir. Blog veya farklı amaçlarda kullanılabilen Jannah teması kolay düzenlenebilirliği ve birbirinden farklı özellikleriyle kullanıcılara sunulmaktadır. Birçok sektörde kullanılabilecek şekilde Google dostu olacak biçimde kodlanmıştır.

Demo Sayısı: 25+

Jannah Wordpress Tema demo kozbox.com | KOZBOX

Jannah Wordpress Teması başlıca öne çıkan özellikler;

AdBlock Dedector: Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar Ad Block (Reklam Engelleme) servisi kullanıyorsa kullanıcıya uyarı mesajı gösterilir.

Düzenlenebilir Widget: Tema içerisinde bulunan birçok widgeti özelleştirebilirsiniz.

OKU  WP-Cron Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Gece/Gündüz Modu: Günümüzün vazgeçilmezi olan gece-gündüz özelliğini herhangi bir eklenti kurmadan kullanabilirsiniz.

Çoklu Dil Desteği: Jannah Wordpress teması birçok dile kolay bir şekilde çevirilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Detaylı bilgi ve diğer özellikleri incelemek için lütfen demo sayfasına göz atın.

DEMOSATIN AL

GeneratePress Wordpress Teması

Günümüzde oldukça popüler olan GeneratePress Wordpress teması SEO ve Responsive uyumlu olup web site yöneticileri tarafından oldukça tercih edilen bir temadır. Bu tema 100.000+ kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Ek olarak GeneratePress ve GeneratePress Premium olarak ücretli – ücretsiz olmak üzere 2 farklı sürümü vardır.

Demo Sayısı: 30+

GeneratePress Wordpress Teması Demo - Wordpress Responsive Tema Önerisi - Kozbox.com

Detaylı bilgi ve diğer özellikleri incelemek için lütfen demo sayfasına göz atın. Ücretsiz GeneratePress Temasını indirmek için buraya tıklayın.

DEMOSATIN AL

Wordpress Responsive Tema Önerileri hakkında olan yazımızın sonuna geldik, Geoit, Kanews, HaberAdam, Jannah, BirPortal temaları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için lütfen demo sayfasını ziyaret ediniz. Aklınıza takılan sorular hakkında veya yazı içeriğinde öneriler temalar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için tema web sitelerinde bulunan iletişim bölümünü kullanabilir veya aşağıda bulunan yorum bölümünden & info@kozbox.com mail adresi üzerinden bize yazabilirsiniz.

Ayrıca web sitenizin Responsive (mobil) uyumluluğunun yanı sıra sitenin açılış hızı da SEO için önemli bir detaydır. Sitenizi temanıza uygun bir şekilde optimize ederek Wordpress Site Hızlandırma işlemlerini uygulamanız gerekmektedir. Wordpress Site Hızlandırma işlemi hakkında daha detaylı bilgi almak için rehberimizi Wordpress Site Hızlandırma rehberlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ek olarak wordpress optimizasyonu açısından önemli olan WP-Cron Nasıl Devre Dışı Bırakılır?PerfMatters Ayarları makalelerimize göz atın. Kozbox web sitesinde bulunan Wordpress kategorisindeki diğer içeriklere ulaşmak için buraya tıklayarak kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kozbox.com internet sitesi 22 ocak 2023 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Amacımız inovatif bir yaklaşımla en doğru ve en kaliteli içerikleri siz okuyucularımıza sunmaktır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir