1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

ChatGPT Alternatifi Siteler, Yapay Zeka Siteleri – 2023 –

ChatGPT Alternatifi Siteler, Yapay Zeka Siteleri – 2023 –
0

Son dönemlerde OpenAi tarafından geliştirilen ChatGPT’ye erişmek oldukça zorlaştı, popülerleşen yapay zeka uygulamasına erişebilmek için oldukça süre sıra beklemek veya gece geç saatlerde siteye erişmeye çalışmak gerekiyor. Bu yüzden çoğu teknoloji meraklısı ChatGPT alternatifi Siteler ve yeni yapay zeka robotu arayışına girdi. Bu yazımızda da ChatGPT Alternatifi Sitelerden bahsedeceğiz.

ChatGPT Nedir?

Geliştiriciliğini OpenAi’nin üstelindiği ChatGPT diyalog kurma ve mesajlaşma konusunda kendisini geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden prototip sürecinde olan yapay zeka robotudur. Ayrıca diyalogları devam ettirme doğal konuşma özelliğine sahip olan bu robot InstructGPT gibi diğer yapay zekalardan kendisini ayrıştırıyor. Bu yapay zeka robotu birçok alanda hizmet verebiliyor. Tüm bunların yanında bu robotu Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilde sorulan sorulara uygun cevaplar verebiliyor.

Örneğin; Sıfırdan web site oluşturmak istiyorsanız yapay zeka robotuna gerekli soruları sorarak uygun kodları bu robota yazdırabilir, kendinizi fazla yormadan sıfırdan bir web sitesi oluşturabilirsiniz. (ChatGPT geliştirme sürecinde olduğu için elbette kod üzerinde düzenleme yapmanız gerekecek.)

ChatGPT Alternatifi Siteler, ChatGPT Nedir, Chat GPT Nasıl Kullanılır - Kozbox.com

ChatGPT ile Ne Yapılabilir?

Son zamanlarda ünlenmiş yapay zeka robotu ChatGPT ile Ne Yapılabilir? 2021 yılından bu yana internet alemindeki birçok veri ile eğitilen bu robotun neredeyse yapamayacağı bir şey yok denilebilir. Aşağıda sizler için ChatGPT robotunun yapabileceği birkaç örneği listeledik.

 • Soru – Cevap, ChatGPT sorduğunuz sorulara mantıklı cevaplar verir.
 • Matematik Soru/Denklem Çözümü yapabilir.
 • Temel, akademik makaleler, edebi metinler, film senaryoları, mektup yazdırma gibi aklınıza gelebilecek birçok makale türünde yazı yazabilir.
 • Kod hata ayıklama işlemi yapabilir.
 • Tüm diller arasında çeviri işlemi yapabilir.
 • Size tavsiyelerde bulunabilir. (Örneğin; Bir web sitesi kuracaksınız ancak hangi alana yöneleceğinize karar veremiyorsunuz.)
 • Herhangi bir ürün, kod bloğu veya aklınıza gelebilecek her türlü nesnenin ne işe yaradığını açıklayabilir.
 • Yazılım geliştirme veya kod düzenleme işlemi yapabilir.
 • Metin (makale) özetleme işlemi yapabilir.
 • Size özel şiir, ses dosyası, görüntü dosyası veya hikaye yazabilir.

Tüm bunların yanı sıra yeni nesil yapay zeka robotu olan ChatGPT aklınıza gelebilecek birçok işlemi yerine getirebilir.

ChatGPT Nasıl Kullanılır?

ChatGPT’yi kullanmak oldukça basit, buraya tıklayarak OpenAi resmi web sitesine girerek kayıt olun. Kayıt olduktan sonra gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra uygulamayı aynı web sitesi üzerinden kullanabileceksiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Pardus Ne Demek, Pardus Ne Anlama Gelmektedir? – 2023 –

ChatGPT Alternatifi Siteler

ChatGPT’ye olan erişim problemi (yoğunluk) yüzünden çoğu kişi yeni yapay zeka robotlarına yöneliyor, aşağıda kullanabileceğiniz ChatGPT Alternatifi yapay zeka robotlarını listeledik.

Listeye geçmeden önce Youtuber ve influencer olan Orkun Işıtmak ve ekibi “Ork DigitalTürk yapımı yapay zeka robotu olan Ork.Ai adındaki yeni nesil yapay zeka robotunu geliştirmeye başladı. Orkun ışıtmak ve ekibinin geliştirme sürecinde olduğu bu robot ChatGPT alternatifi olabilir.

Ork Digital ekibinin üzerinde çalışmış olduğu bu yapay zeka robotu daha geliştirilme aşamasında olduğu için stabil bir şekilde çalışmıyor ancak ilerleyen süreçlerde OrkAi‘yi daha fazla geliştireceklerine ve stabil bir sürümünü kullanıcılarla paylaşacağından şüphemiz yok. Siz de buraya tıklayarak OrkDigital web sitesine gidin ve yapay zeka robotu OrkAi’yi test edin.

 1. Krisp: https://krisp.ai – Ses dosyalarınızda arka plan seslerini, gürültüleri, istenmeyen sesleri ve yankıyı ortadan kaldırmaya yarayan yapay zeka uygulaması.
 2. Beatoven: https://beatoven.ai – Videolarınız,podcast’leriniz için benzersiz yeni müzikler oluşturan yapay zeka müzik uygulaması.
 3. Cleanvoice: https://cleanvoice.ai – Krisp yapay zeka uygulamasının alternatifi olarak ses dosyalarınızdaki istenmeyen ses, gürültü veya konuşma bozukluklarını ortadan kaldırmaya yarayan yapay zeka uygulaması.
 4. Pocdastle: https://podcastle.ai – Stüdyo kalitesinde ses kaydı almanızı sağlayan yapay zeka uygulaması.
 5. Flair: https://flair.ai – Ürün görseli veya marka içeriklerini kolayca tasarlamanızı sağlayan yapay zeka uygulaması.
 6. Illustroke: https://illustroke.com – Etkileyici illüstrasyonlar ve vektör tabanlı görseller oluşturmanızı sağlayan yapay zeka uygulaması.
 7. Patterned: https://patterned.ai – Herhangi bir alanda kullanacağınız tasarımlar için ihtiyacınız olan desen ve vektörleri oluşturmanızı sağlayan yapay zeka uygulaması.
 8. Stockimg: https://stockimg.ai – Üst düzey kalitede stok fotoğrafları oluşturmanıza veya düzenlemenize yarayan yapay zeka uygulaması.
 9. CopyMonkey: https://copymonkey.ai – Mağazanızdaki ürün başlıkları ve içerik veya ürün açıklamalarında önemli anahtar kelimeler bulmanıza ve yerleştirmenize yardımcı olan yapay zeka uygulaması.

ChatGPT Alternatifi Siteler hakkındaki bilgilendirici makalemiz buraya kadardı, ChatGPT Alternatif Siteleri hakkında veya yukarıda sizler ile paylaşmış olduğumuz diğer yapay zeka robotları hakkında oluşabilecek sorun veya sorularınızı aşağı kısımda bulunan yorum bölümünden veya info@kozbox.com mail adresinden bize yazabilirsiniz.

Kozbox web sitesinde bulunan Teknoloji kategorisindeki diğer içeriklere ulaşmak için buraya tıklayarak kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Kozbox.com internet sitesi 22 ocak 2023 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Amacımız inovatif bir yaklaşımla en doğru ve en kaliteli içerikleri siz okuyucularımıza sunmaktır.

Yorum Yap