1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

İphone 6 Ekran Görüntüsü Alma

İphone 6 Ekran Görüntüsü Alma
İphone 6 Ekran Görüntüsü Alma

İPhone 6 ekran görüntüsü alma nasıl olur? Günümüzde pek çok insan gerek internet sitesinden gerekse uygulamadan ekran görüntüsü alma gereksinimi duyabilmektedir. Her ne kadar ekran görüntüsü alma tüm telefonlarında olsa da bunun nasıl gerçekleştirildiği her cihazda farklılık gösterebilmektedir.

İphone 6 Ekran Görüntüsü Alma

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone 6 cihazlarda da kolay bir şekilde ekran görüntüsü alınabilmektedir. Bunu nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız, aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz:

 1. Nerenin ekran görüntüsünü almak istiyorsanız, o sayfaya veya uygulamaya gidin.
 2. Ekranın sağ tarafında yer alan uyku / uyanma düğmesine ve hemen ardından ana ekran düğmesine basılı tutun.
 3. İki düğmeye birlikte basılı tuttuğunuzda, ekran fotoğrafı bir kez çekilir. Ardından da ekranın sol alt tarafında bir ön izleme penceresi görülür.
 4. Ekran görüntüsüne yazmayı istediğiniz herhangi bir çizim yahut notlar ekleyebilirsiniz.
 5. Ekran görüntüsünü kaydetmek için “Done” düğmesine dokunun.

Böylece işlemler kolay bir şekilde, rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

İphone 6s Ekran Görüntüsü Alma

iPhone cihazlar bilindiği üzere alt modellere de sahiptir. Bazı işlemlerin nasıl yapıldığı versiyonlara göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun nasıl yapıldığı kişilerin aklında bir soru işareti oluşturabilmektedir.

İPhone 6 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır diyorsanız ve 6S kullanıyorsanız bu işlemler tıpkı yukarıda olduğu gibidir. Aralarında hiçbir farklılık yer almamaktadır. Söz konusu adımları takip ederek kısa sürede sonuçları görebilirsiniz.

İphone Ekran Görüntüsü Alma Ayarları                 

iPHone ekran görüntüsü ayarları kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Söz konusu ayarlara ulaşmak zor gibi dursa da aşağıdaki işlemleri tek tek takip ederek, sonuçları kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

 1. “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Genel” seçeneğine dokunun.
 3. “Klavye” üzerine dokunun.
 4. Aşağı kaydırın ve “Yeni Ekran Görüntüsü Al” seçeneğini bulun.
 5. Bu seçeneğin yanındaki anahtarı açıp kapatabilirsiniz.
OKU  Ölü Pixel Nedir, Ölü Pixel Testi Nasıl Yapılır? - 2023 -

Söz konusu ayar ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman uyku / uyanma düğmesi ve ana ekran düğmesine basarak ekran görüntüsü almanızı sağlar. Lakin bu ayarı kapatırsanız ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirmek için sadece uyku / uyanma butonuna basmanız gerekir.

İphone 6 Ekran Görüntüsü Alma
İphone 6 Ekran Görüntüsü Alma

İphone Ekran Görüntüsü Alma Kısayolu

iPhone 5 ekran görüntüsü alma oldukça kolaydır. Bunun kısa yolu da mevcuttur. Böylece sonuçlar kısa sürede sonuçları almanız mümkündür. Uyku / uyanma düğmesi ve ana ekran düğmesine aynı anda basmanız ve hemen bırakmanız yeterlidir.

Bundan sonra ekranın sol alt tarafında ekran görüntüsü ön izleme penceresi yer almaktadır. Ayrıca ekran görüntüsüne eklemek istediğiniz çizimler yahut notlar varsa bunları da belirtebilir, ardından da “done” üzerine dokunarak ekran görüntüsünü kaydedebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir