1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Programsız Facebook ID Bulma – Öğrenme( 2023 Güncel)

Programsız Facebook ID Bulma – Öğrenme( 2023 Güncel)

Facebook ID bulma, facebook id öğrenme, facebook id nasıl öğrenilir gibi soruların cevabını sizlere hiç bir programa ihtiyaç duymadan nasıl yapılacağını aktaracağız.

Facebook ID Öğrenme

Programsız facebook id nasıl bulunur?

Facebook’ta bir kullanıcının ID’sini bulmanın birçok yolu vardır, ancak bazen kullanıcı adınızı veya profil bağlantınızı bilmek gerekir. Ancak, bu bilgilere sahip değilseniz, programlama bilgisi gerektirmeden bile bir kullanıcının Facebook ID’sini bulabilirsiniz. İşte size, programsız Facebook ID bulmanın yöntemleri:

  1. Profil Sayfasından ID Bulma: Her Facebook kullanıcısının kendine özgü bir sayfa numarası vardır. Bu sayfa numarası Facebook ID’si olarak kullanılabilir. Kullanıcının profil sayfasına gidin ve tarayıcınızın adres çubuğunda bulunan numaraları bulun. Bu sayılar, kullanıcının Facebook ID’sidir.
  2. Sayfa Kaynağından ID Bulma: Kullanıcının profil sayfasına gidin ve sayfa kaynağını görüntülemek için tarayıcınızda boş bir alana sağ tıklayın ardından “Sayfa Kaynağını Görüntüle” seçeneğini seçin. Açılan sayfada, CTRL+F tuşuna basarak “/profile” kelimesini arayın. Bu kelime, kullanıcının Facebook ID’sini takip eden sayıları içerecektir. Bu sayılar aradığınız kişinin facebook id’sidir.
  3. Facebook Profil Fotoğrafından ID Bulma: Kullanıcının profil fotoğrafına tıklayın ve fotoğrafın ayrıntılarını görüntülemek için tarayıcınızda “Görüntüyü Aç” seçeneğini seçin. Açılan sayfada, URL’yi kontrol edin. URL’deki sayılar, kullanıcının Facebook ID’sini içerecektir.

Bu yöntemlerden herhangi biriyle, bir Facebook kullanıcısının ID’sini kolayca bulabilirsiniz. Ancak, bu yöntemler yalnızca kamusal profiller için geçerlidir. Gizli hesaplardaki kullanıcıların ID’lerini bulmak daha zordur ve genellikle bir Facebook API anahtarı veya özel bir yazılım kullanımını gerektirir.

Siteler Yardımıyla Facebook ID Bulma

Facebook ID bulma işleminde kullanacağımız site https://lookup-id.com/ adresidir.

OKU  WP-Cron Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Facebook IDsini bulmak istediğimiz profile giriş yapıyoruz ve arama çubuğundaki profil bağlantısını kopyalıyoruz. ( örneğin “https://www.facebook.com/kozbox”)

Kopyaladığımız profil bağlantısını websitesine yapıştırıyoruz.
Ardından çıkan sayılar sizin Facebook ID‘niz oluyor.

Bu websiteler yardımıyla profil, sayfa, grup gibi tüm yapıların ID sini bulabilirsiniz. Sitede bir sorun çıkması halinde yukarıda bahsettiğimiz manuel olarak bulma işlemlerini kullanarak çok rahat bir şekilde facebook ıd bulma işlemini yapabilirsiniz.

Facebook Sayfa ID si Öğrenme

Facebook sayfasının id bulma işlemi ise şu şekildedir.

Sayfaya gidin ve sayfa kaynağını görüntülemek için tarayıcınızda boş bir alana sağ tıklayın ardından “Sayfa Kaynağını Görüntüle” seçeneğini seçin. Açılan sayfada, CTRL+F tuşuna basarak “/page” kelimesini arayın. Bu kelime, sayfanın Facebook ID’sini takip eden sayıları içerecektir. Bu sayılar aradığınız sayfanın facebook id’sidir.

 

 

İnternetten hem eğlenirken hemde güzel paralar kazanabileceğiniz kwai uygulaması ile nasıl hızlı para kazanmaya başlayacağınızı merak ediyorsanız Kwai Para Kazanma 2023 isimli makalemize bu link üzerinden ulaşıp hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz :)

Kozbox.com internet sitesi 22 ocak 2023 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Amacımız inovatif bir yaklaşımla en doğru ve en kaliteli içerikleri siz okuyucularımıza sunmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Teşekkürler, işime yaradı faydalı bilgi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir