1. Anasayfa
 2. Bilmeniz Gerekenler

Samsung A13 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Samsung A13 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?
Samsung A13 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Samsung A13 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Ekran görüntüsü alma tüm akıllı cihazlarda mevcuttur. Ancak bu her birinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bakımdan Samsung A13 ekran görüntüsü alma nasıl gerçekleştirilir gibi sorular pek çok kişi tarafından sorulmaktadır.

Ekran görüntüsü alma işlemi, özellikle telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlarda sıkça kullanılan bir özelliktir. Söz konusu özellik internet sayfasının belirli bölümünü, uygulama ekranını, hata mesajını veya mesajı kaydetmek veya paylaşmak için kullanılabilir. Bu bakımdan çok yönlü yapısı bulunmaktadır.

Eğer A13 kullanıyorsanız ve nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi düşünüyorsanız, bu rehberi inceleyerek çözümleri hemen alabilirsiniz.

Samsung A13 Özellikleri Nelerdir?

Samsung A13 Android işletim sistemi kullanarak çalışmaktadır. Ekran özelliği 6,5 inç HD+ PLS IPS olup Sekiz çekirdekli 2.3 GHz hızında çalışan MediaTek Helio G35 işlemci kullanır. 4 GB RAM Belleği olup 64 GB depolama alanı vardır. Ancak MicroSD kart kullanarak 1TB yapmak mümkündür.

Cihazın ana kamerası 50 MP’dir. Makro kamerası 2 MP olup 2 MP derinlik sensörü vardır. Ön kamerası ise 8 MP’dir. Batarya özelliklerine bakıldığında 5000 mAh bataryası olduğu 15W hızlı şarj desteği bulunduğu görülmektedir.

Bağlantı özellikleri arasında 4G, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, USB Type-C gibi seçenekler vardır. Ek olarak Parmak izi okuyucu, yüz tanıma, Dolby Atmos ses teknolojisi gibi özellikleri de mevcuttur.

Samsung A13 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung A13 ekran görüntüsü alma üç farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Bunlardan bir tanesi standart olarak aşağıdaki adımlar izlenerek, kolay şekilde yapılabilir:

 1. Ekran görüntüsü açılacak sayfa, uygulama ya da mesaj açılır.
 2. Telefonun ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basılır ve bırakılır.
 3. Ekranın sol alt kısmında ön izleme penceresi yer alacaktır.
OKU  Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Bu işlemleri takip ederek kolay ve hızlı şekilde sonuçları hemen almanız mümkündür.

Samsung A13 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?
Samsung A13 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Samsung A13 Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma

Samsung A13 ekran görüntüsü alma sadece yukarıda anlattığımız şekilde yapılmamaktadır. Bunun dışında farklı yöntemleri kullanarak da aynı çözümü almanız mümkündür. Aşağıdaki adımları inceleyerek de ekran görüntüsü alınabilir:

 1. Ekran görüntüsü alınacak olan yer açılır.
 2. Telefonun bildirim paneli aşağıya çekilir ve “ekran görüntüsü” seçeneğine seçilir.
 3. Ekranın sol alt kısmında yer alan ön izleme penceresi açılır.

Tüm bunları takip ederek de ilgili yerin ekran görüntüsünü almanız mümkündür. Tüm bunların yanı sıra Samsung cihazlarında “Palm Swipe to Capture” adlı özellik de mevcuttur. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, sadece ekranı elinizle kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Söz konusu yöntemden yararlanmak için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 1. Telefonda “Ayarlar” kısmını açın.
 2. Karşınıza gelen menüden “Gelişmiş Özellikler”e gidin.
 3. Çıkan seçenekler arasında “Ekran”ı seçin.
 4. Son olarak “Palm Swipe to Capture” özelliğini aktif hale getirin.

Bu işlemi yaptıktan sonra ekran görüntüsü almak için elinizle ekranı sağa ya da sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir