1. Anasayfa
  2. Mobil

Rehberde Kayıtlı Olan Numara WhatsApp’ta Görünmüyor?

Rehberde Kayıtlı Olan Numara WhatsApp’ta Görünmüyor?
Rehberde Kayıtlı Olan Numara WhatsApp’ta Görünmüyor – Kesin Çözüm

Rehberde Kayıtlı Olan Numara WhatsApp’ta Görünmüyor? WhatsApp çağımızın en fazla yararlanılan mesajlaşma aplikasyonları arasındadır. Her ne kadar basit bir şekilde kullanılabilse de rehberde kayıtlı olan numara WhatsApp’ta görünmüyor pek çok kişi tarafından söylenen bir sorundur.

Bu durum istenen herkesle mesajlaşmaya olanak tanımadığı için oldukça büyük bir sorun olarak görülmektedir. Her ne kadar endişe verse de ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız kolay bir şekilde çözmeniz mümkündür.

WhatsApp’a Nasıl Numara Eklenir?

WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızla konuşmak, mesajlaşmak istiyorsanız nasıl yeni numaraları ekleyebileceğiniz bilinmelidir. Bunun için farklı yöntemler vardır. İlk olarak rehberinize normal şekilde ekleme yaptığınızda, kişi WhatsApp kullanıyorsa otomatik olarak WhatsApp kısmına da eklenecektir. Bu nedenle platforma girdiğiniz zaman “yeni sohbet” kısmına dokunmanız ve ardından ilgili kişiyi seçerek mesaj yazmanız yeterlidir. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine dokunun.
  3. Açılan menüden “Yeni Sohbet” seçeneğine dokunun.
  4. Ardından “yeni kişi ekle” üzerine dokunun. Sonra da numarasını eklemek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazın. Yanlış numara WhatsApp’ta çıkmayacağı için doğru yazdığınızdan emin olmalıdır.
  5. Numarayı ekledikten sonra, kişiyle bir sohbet başlatabilirsiniz.

Bununla birlikte numara ekleme işlemi esnasında internetiniz de aktif şekilde olmalıdır. İnternet kapalı olduğunda bağlantı olmadığı için kişinin WhatsApp’ı olsa da rehber kısmında görülmeyebilir.

Kaydettiğim Numara WhatsApp’ta Çıkmıyor

Kaydettiğim numara WhatsApp’ta çıkmıyor ne yapabilirim? Bu sorunu yaşayan kişiler doğal olarak bu soruyu da sormaktadır. Her ne kadar zor gibi dursa da aşağıdaki işlemleri sıra sıra uygularsanız, kolay şekilde sonuç alabilirsiniz:

  1. WhatsApp’ı açın. Ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne dokunun.
  2. Açılan menüden “Ayarlar” opsiyonunu seçin.
  3. Karşınıza gelen menüden “Hesap” opsiyonuna dokunun. Ardından da “Rehber”i seçin.
  4. Son olarak “Rehberde Göster” seçeneğine dokunun ve bunu “Herkes” olarak belirleyin.
OKU  Vivo Hangi Ülkenin Markası, Vivo Nerenin Malı?

Tüm bu işlemler ardından kolay bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Rehberde Kayıtlı Olan Numara WhatsApp’ta Görünmüyor – Kesin Çözüm

WhatsApp her ne kadar gelişmiş bir uygulama olsa da bazı sorunları da bulunmaktadır. Rehberde kayıtlı olan numara WhatsApp’ta görünmüyor da bunlardan bir tanesidir. Bunu çözmek için yukarıdaki işlemleri tek tek uygulayarak çözüm bulabilirsiniz.

Eğer hala gözükmüyorsa rehberinizde kayıtlı olan numaranın uluslararası bir numara olduğundan emin olmalıdır. Numaranın önünde “+”, ülke kodu ve alan kodu var mı kontrol etmelidir. Bulunmuyorsa gerekli düzenlemeler hızlı bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Şayet tüm işlemleri uyguladıktan sonra da sorun devam ediyorsa, telefonunuzun rehber uygulamasında numarayı kontrol etmelidir. Numarada bir hata olabilir veya numarayı yanlış kaydetmiş olabilirsiniz. Eğer her şey yolunda görünüyorsa, WhatsApp’ı yeniden başlatmayı denemelidir. Bu adımları uyguladıktan sonra sorun hala sürüyorsa, WhatsApp destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir