1. Anasayfa
  2. Bilmeniz Gerekenler

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?
Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? – İnsanlar sık sık bir uygulamanın, mesajın, sitenin ekran görüntüsünü alarak cihazına kaydetmek istemektedir. Ancak bu her telefonda farklı şekilde yapılmaktadır. Samsung A04 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır gibi sorular bu bakımdan pek çok kişinin aklında bulunmaktadır. Her ne kadar ilk kez yapacak olanlar karışık bulsa da aslında kolay bir şekilde yapılabilir.

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung A04 günümüzde pek çok insan tarafından kullanılan bir akıllı telefondur. Her ne kadar kolay bir şekilde kullanılabilse de ilk kez alanlar, nasıl ekran görüntüsü alınır gibi sorular sorulabilmektedir. Ekran görüntüsü alma aşama aşama aşağıda olduğu gibi gerçekleştirilebilir:

  1. Ekranın görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya veya uygulamayı açın.
  2. Güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basın.
  3. Böylece ekran görüntüsü hemen alınabilir. Kişiler sol alt köşesinde ön izleme penceresinde görüntü görmelidir.
  4. Ardından çekmiş olduğunuz ekran görüntüsüne eklemek istediğiniz herhangi bir not varsa yazabilirsiniz.

Böylece ekran görüntüsü almayı kolay ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu işlem çoğu Samsung telefonunda olduğu gibi Samsung A04’te de aynı şekilde çalışır.

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Ayarları

Bazı akıllı telefonlar ekran görüntüsü alma konusunda ayar seçenekleri sunmaktadır. Ne var ki Samsung A04’te ekran görüntüsü alma ayarlarına doğrudan erişim sağlanamaz. Ancak, ekran görüntüsü alma işlemi için bazı ayarlar yapabilirsiniz.

Örnek olarak ekran görüntüsüne tarih ve saat damgası eklemek isteyebilirsiniz. Eğer bunu nasıl gerçekleştireceğinizi merak ediyorsanız adım adım aşağıda olduğu gibi yapabilirsiniz:

  1. Cihazda “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  2. Buradak “Gelişmiş özellikler” kısmını açın.
  3. Karşınıza gelen menü içerisinden “Ekran Görüntüsü” üzerine dokunun.
  4. Tarih ve saat damgası özelliğini aktif hale getirin.
OKU  Düşündüğün Şeyi Rüyada Görmek

Bu ayarı açtıktan sonra, ekran görüntüsü aldığınızda tarih ve saat damgası otomatik olarak eklenir. Bu nedenle hiçbir şeyle uğraşmadan, kolay biçimde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Samsung A04 Ekran Görüntüsü Alamıyorum

Samsung A04 ekran görüntüsü alma yukarıda anlattığımız gibi kolay şekilde gerçekleştirebilir. Ancak bazı kişiler bunları yapsa da çözüm alamadığını söyleyebilir. Bunun en sık nedeni ses kısma yahut güç tuşunun çalışmamasıdır.

Bu nedenle öncelikle bunların çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Eğer sorun buradaysa teknik servise gidebilir, durumu anlatarak çözüm isteyebilirsiniz. Ardından çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer böyle problem varsa telefonun bir tuşunun takılı, basılı kalmış olma ihtimali de değerlendirilmelidir. Bu durumda ikiden fazla tuş basılı kalacağı için yine ekran görüntüsü alınmaz. Böylece bir şeyin olup olmadığı Google açılarak veya bir kişiye WhatsApp/SMS mesajı atmaya çalışarak denenebilir. Basılı tuş varsa metin alanına tıkladığınızda ilgili tuş hemen kendini gösterecektir.

Bu durumda da çözüm olarak teknik servise gidilmelidir. Bunun yanı sıra Samsung A04 ekran görüntüsü alma yapamıyorsanız cihazınızı tekrar başlatabilir, çözüm alıp almadığınızı görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir