1. Anasayfa
 2. Kategorilendirilmemiş

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma
iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma – 13 Pro, 13 Promax SS Alma

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma, Ekran görüntüsü alma tüm akıllı telefonlarda bulunan bir özelliktir. Ancak bunun nasıl yapıldığı her telefonda farklılık gösterebilir. Bu nedenle iPhone 13 ekran görüntüsü alma nasıl olur gibi sorular sık sık sorulur. Eğer aşağıdaki başlıkları kontrol ederseniz, kısa sürede buna yanıt alabilirsiniz.

İPhone 13 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone 13 sahip olduğu güçlü özellikler sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Özellikle ilk kez satın alan kişiler, hangi özelliğin nasıl kullanılacağını sık sık sormaktadır. iPhone 13 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır diyorsanız aşağıdaki başlıkları tek tek inceleyebilirsiniz.

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma

iPhone 13 cihazlarda aynı iPhone 11 ve sonraki modellerdeki şekilde güç düğmesi ve ses açma butonu ile rahatça ekran görüntüsünü çekebilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Hangi sayfa ya da uygulamanın ekran görüntüsünü almak istiyorsanız buraya gidin.
 2. Ekranın alt orta noktasında bulunabilecek olan güç düğmesine ve hemen ardından sol üst tarafındaki ses açma (artı) butonuna dokunun.
 3. İki düğmeye birlikte basılı tuttuğunuzda, ekran fotoğrafı bir kez alınır. Ekranın sol alt tarafında bir ön izleme penceresi çıkacaktır.
 4. Galerinize kaydetmek ekran görüntüsünü için “Done” butonuna dokunun.

Ekran görüntüsüne eklemek istediğiniz herhangi bir çizim veya notlar ekleyebilirsiniz.

İPhone 13 Pro Ekran Görüntüsü Alma

iPhone model cihazlar bilindiği gibi farklı alt sürümlere de sahiptir. Bu bakımdan kullanıcılar kendi cihazında işlemi nasıl yapacağını sorar. iPhone 13 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır diyorsanız yukarıda anlattığımız yöntem aynı şekilde kullanılabilir. Ayrıca iPhone 13 Pro’da Ekran Görüntüsü çekmek için yeni bir yöntem sunan bir özellik de mevcuttur. Bu yöntem şu şekildedir:

 1. Telefonda “Ayarlar” bölümünü açın ve “Genel”e dokunun.
 2. Buradan “Ekran ve Parlaklık” seçeneğine dokunun.
 3. Ardından karşınıza gelen “Ekranı Özetleyin” opsiyonuna dokunun.
 4. Buradan “Üçlü Arka Dokunma” seçeneğine dokunun.
 5. “Ekran Görüntüsü”nü seçin.
 6. İstediğiniz ekran görüntüsünü almak için arka panelinize üç kez dokunun.

Bu özellikle birlikte arka kısma dokunarak ekran görüntüsü alma işlemini daha hızlı ve kolay hale getirir.

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma – 13 Pro, 13 Promax SS Alma

İPhone 13 Promax Ekran Görüntüsü Alma

iPhone 13 Promax günümüzde hala en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Bunda da ekran görüntüsü alma özelliği tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi vardır. iPhone 13 ekran görüntüsü alma diyorsanız bu iki farklı şekilde yapılabilmektedir.

Bunların anlattığımız gibi iPhone 11 ve sonraki modellerde olduğu gibidir ve yukarıdaki gösterdiğimiz gibi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra iPhone 13 Pro cihazlarda bulunan ekran görüntüsü alma metodu kullanılabilmektedir.

Söz konusu yöntemleri kullanarak kısa sürede ekran görüntüsü hemen alabilir, cihazınızın fotoğraflar bölümünde görebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir