1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma
Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma
0

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma – Ekran görüntüsü alma akıllı telefonların kullanışlı özelliklerinden bir tanesidir. Ne var ki nasıl yapıldığı cihazdan cihaza farklılık gösterir. Bu nedenle kullanıcılar Samsung A03 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır gibi soruları sık sık sorarak öğrenmek ister.

Her en kadar ekran görüntüsü alma çok kolay olsa da telefonu yeni kullanmaya başlayan bir kişi konuyu bilmeyebilir. Eğer Samsung tarafından imal edilerek sunulan A03’ü kullanıyorsanız adım adım şöyle yapılır:

 1. Ekran görüntüsü alınacak sayfa yahut uygulamayı açın.
 2. Telefonun güç ve ses kısma butonlarına eş zamanlı olarak basın.
 3. Böylece görüntü alınacaktır. Sol alt köşede ekran görüntüsü ön izleme bölümünde görünebilir.
 4. Son olarak isterseniz çizim ya da not ekleyin.

Samsung A03 ekran görüntüsü alma böylece yapılabilir.

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma Ayarları

Samsung A03 cihazlarda ekran görüntüsü alma ayarlarına erişmek gerekebilmektedir. Bu gibi durumda nasıl yapılacağı soru işareti uyandırabilir. Adım adım ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız şu şekilde yapılır:

 1. Akıllı telefonda Ayarlar kısmına girin.
 2. Buradan en altta bulunan “Geliştirici seçenekleri”ne gidin.
 3. Karşınıza gelen seçenekler arasında “Ekran görüntüsü alma yöntemi” seçeneğine dokunun.
 4. Buradan da “Düşük seviyeli ekran görüntüsü alma” seçeneğini aktif hale getirin.

Buradan anlaşılabileceği gibi geliştirici seçeneklerini açmanız şarttır. Eğer daha önce bunu aktif hale getirmemişseniz seçenek de görülmeyecektir. Bunun için de aşağıdaki işlemleri sıra sıra yapmanız gerekir.

 1. Telefonun “Ayarlar” bölümünü açın.
 2. Burada “Telefon Hakkında” ya da “Cihaz Hakkında” şeklinde yazan opsiyona dokunun.
 3. Menüde “Yazılım Bilgisi” ya da “Yazılım Bilgileri” olarak belirtilen seçeneğe girin.
 4. Burada “Derleme Numarası”na 7 kere üst üste hızlı dokunun.  İşlem “Geliştirici Seçenekleri”ni etkinleştirmek için gerekli olan “Geliştirici Modu”nu açacaktır.
 5. Ayarlar menüsüne geri döndüğünüzde “Geliştirici Seçenekleri”ni bulabilirsiniz.
OKU  7 Adımda Windows 10 Bilgisayar Açılış Hızlandırma 2023

Geliştirici seçenekleri cihazın bir takım gelişmiş seçeneklerine erişmenizi sağlar. Böylece hataların giderilmesine yardımcı olabilir. Ne var ki hatalı yapılandırılmış ayarlar cihazınızda pek çok probleme yol açabilir. Dolayısıyla bu opsiyonu kullanırken özenli hareket etmelidir.

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma
Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung A03 Ekran Görüntüsü Alamıyorum

Samsung A03 kullanıyorsanız ekran görüntüsü yukarıda gösterdiğimiz gibi alınabilmektedir. Ne var ki bazı kişiler yapmasına karşılık çözüm alamadığını söylemektedir. Bunun bir sebebi iki tuştan birinin çalışmamasıdır. Eğer bunu kontrol etmişseniz ve gerçekten çalışmıyorsa teknik servise giderek düzelttirmeniz gerekir. Bu durum telefonun tuşlarından birinin basılı kalması durumunda da geçerlidir.

Çünkü telefonun tuşu basılı kalmışsa aynı zamanda iki tuştan fazlası basılı kalacaktır. Tüm bunların yanı sıra ani sorunlar teknik problemler de olabilmektedir. Bunları çözmek istiyorsanız telefonu kapatmanız ve tekrar açmanız da tavsiye edilir.

Samsung A03 ekran görüntüsü alma yapamıyorum diyemiyorsanız, bu çözümleri hemen deneyebilirsiniz. Eğer denemenize rağmen hala çözüm bulamıyorsanız telefon klavyenizi temizlemeniz ve ardından bakmanız önerilir.  Tüm bunları yapmanıza rağmen devam ediyorsa teknik servise giderek durumu aktarabilir ve çözüm arayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap