1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?

iPhone WiFi Şifresi Öğrenme Yöntemi – 2023

iPhone WiFi Şifresi Öğrenme Yöntemi – 2023
0

iPhone WiFi şifresi öğrenme yöntemi, iphone wifi şifresi nasıl kırılır? iphone bağlı wifi şifresi öğrenme?

Bu makalemizde sizlere iki farklı konudan bahsediyor olacağız. Bir yöntem ile telefonunuzun bağlı olduğu wifi şifresini öğreneceğiz. Diğer yöntemde ise iphone wifi şifresi kırma konusuna değineceğiz.

iPhone Kayıtlı wifi şifresini öğrenme

Öncelikle burada bahsedeceğimiz konu iOS 16 sürümünün altındaki cihazlar için bir şifre paylaşım yöntemidir. Konunun devamında iOS 16 ile gelen wifi şifresini direkt olarak görebileceğiniz konudan bahsedeceğim.

iPhone akıllı telefonlarda jailbreakli olmadığı sürece size doğrudan bağlı olduğunuz ağın şifresini verme gibi bir durum söz konusu değildir. Bazı alternatif yöntemler kullanarak bağlı olduğunuz ağın şifresini bulmanız konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız. Bunu yaparken doğrudan doğruya kayıtlı şifreyi görme imkanı olmadığından dolayı ağ şifresi paylaşma özelliği ile yapılandıracağız.

iPhone Wifi Şifresi Paylaşma Özelliği

Doğrudan doğruya bir parola görüntülemek yukarıda da bahsettiğimiz gibi pek mümkün değildir fakat bağlı olduğunuz ağın şifresini dostlarınızla paylaşmanıza imkan sağlayan bir ağ şifresi paylaşma özelliği mevcuttur ve bu işlem işi hızlıdan çözüme ulaştırmak amacıyla kullanılır.

Öncelikle wifi şifresini paylaşabilmek için paylaşacağınız kişinin de iphone kullanıyor olması gerekiyor

  1. Wifi şifrenizi paylaşmak istediğiniz arkadaşınız iPhone kullanıyor olmalı.
  2. Wifi şifresi paylaşmak istediğiniz arkadaşınızın numarası rehberinizde kayıtlı olmalı ve e-posta bölümünde Apple ID mail adresi kayıtlı olmalı.
  3. Her iki cihazda da Wi-Fi ve Bluetooth’un aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

Paylaşım yapmak istediğiniz cihazdan WiFi alanına girip, şifresi kayıtlı olan bir ağ seçtiğiniz taktirde kendi cihazınıza bir wifi paylaşım ekranı gelecektir. Parolayı paylaş butonuna bastığınız zaman paylaşım yapmak istediğiniz kişi parolayı görmeye gerek kalmadan ağa kolayca katılabilecek.

iPhone Wifi Şifresi Öğrenme (iOS 16 ve üzeri cihazlarda)

iOS 16 ile birlikte gelen bu özellik ile bağlı olduğunuz ağın direkt olarak wifi şifresine erişebiliyoruz. Direkt olarak iphone wifi şifresi öğrenmenin nasıl yapılacağına bakalım.

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Wi-Fi bölümüne girin.
  3. Bağlı bulunduğunuz ağın en sağ tarafında bir yuvarlak icon içerisinde i yazıyor. Bu işarete tıklayın.
  4. Otomatik katıl seçeneğinin hemen altında parola yazısına tıklayın.
  5. Parola yazısına tıkladıktan sonra bir FaceID veya Telefon parolası ile kimlik doğrulama işlemi yapacak ve karşınıza kayıtlı olduğunuz ağın şifresi gelecek.

Gördüğünüz üzere iOS 16 yazılımıyla özellik ile iphone wifi şifresi öğrenme işlemini bu kadar basit bir şekilde yapabiliyoruz.

WiFi Map ile iPhone Wifi Şifresi Öğrenme ( Kırma)

Sizler de iPhone cihazlarınızda wifi şifre öğrenme, wifi şifre kırma işlemleri yapmak istiyorsanız bunu “WiFi Map: Internet, eSIM, VPN” uygulaması ile kolayca yapabilirsiniz. Bu uygulama bulunduğunuz konum civarındaki veya gidecek olduğunuz konumdaki internet ağlarının şifrelerini kullanan topluluk ile paylaşıyor ve sizler de uygulama sayesinde wifi şifresine erişmiş oluyorsunuz.

 

iPhone wifi şifresi öğrenme işlemi | KOZBOX

iphone wifi şifresi öğrenme

iPhone wifi şifresi öğrenme işlemleri için kullanacağımız uygulamanın linki:

https://apps.apple.com/us/app/wifi-map-internet-esim-vpn/id548925969

 

Wifi map ile iphone wifi şifresi öğrenme işlemi için uygulamayı indirdikten sonra uygulamaya girip wifi map bölümüne girdiğimiz zaman sistemdeki ağlar görünmektedir. Gideceğiniz lokasyonda veya o an bulunduğunuz lokasyonda bulunan ağlardan herhangi bir tanesine tıklayarak wifi adı, wifi şifresi gibi verilere görüp bağlantı sağlayabilirsiniz.

 

iPhone telefonlarda önbellek temizleyerek programsız bir şekilde telefonu hızlandırmak için iphone önbellek temizleme konulu makalemize bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Kozbox.com internet sitesi 22 ocak 2023 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Amacımız inovatif bir yaklaşımla en doğru ve en kaliteli içerikleri siz okuyucularımıza sunmaktır.

Yorum Yap