1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?

İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma

İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma
İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma
0

İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma – iPhone günümüzde en çok kullanılan akıllı telefonlardan bir tanesidir. Pek çok cihazda olduğu gibi burada da ekran görüntüleri alınabilmektedir. iPhone 11 ekran görüntüsü alma zor gibi dursa da oldukça kolaydır.

İphone 11 yüksek performansı, iyi kamera özellikleri, dayanıklılığı ve işletim sistemiyle birlikte Apple kullanıcıları arasında popüler bir cihazdır. Eğer yeni geçmişseniz ve ekran görüntüsü hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İphone 11 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone 11 ekran görüntüsü alma oldukça kolaydır. Ancak telefonların her özelliği sadece işletim sistemine göre değil, aynı zamanda telefonların markasına göre de değişir. Eğer iPhone 11 üzerinde bu işlemlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma

İPhone 11 ekran görüntüsü çift tıklama yoluyla kolay bir şekilde alınabilmektedir. Her ne kadar zor gibi dursa da adım adım aşağıda bulunan işlemleri takip ederek, kısa sürede çözümleri almanız mümkündür:

  1. Ekranın görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya veya uygulamaya gidin.
  2. Ekranın üst kısmında yer alan güç düğmesine basın ve hemen ardından ses açma, yani + butonuna basılı tutun.
  3. İki düğmeye birlikte basılı tuttuğunuzda ekranda bir flaş ve kamera sesi görünecektir. Bu da ekran görüntüsünün alındığını gösterir.
  4. Ekran görüntüsünü görüntülemek için ekranın sol alt köşesinde yer alan “Fotoğraflar” uygulamasına gidin.

Böylece hemen sonuçları almanız mümkündür.

İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma
İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma

İphone 11 Arkaya Dokunarak Ekran Görüntüsü Alma

iPhone 11, “arkaya dokunarak ekran görüntüsü alma” özelliğini doğrudan desteklemese de iOS 14 ile birlikte kullanıcıların “Back Tap” adı verilen özelliği kullanarak arka kısmına dokunarak bazı işlevleri gerçekleştirmelerine olanak tanınmaktadır. iOS 14 sürümünüz varsa işlem şöyle yapılır:

  1. Ayarlar uygulamasına gidin ve “Erişilebilirlik” seçeneğine tıklayın.
  2. Karşınıza gelen menü içerisinde “Back Tap” seçeneğini bulun ve açın.
  3. “Çift Dokunarak” ya da “Üçlü Dokunarak” seçeneğini seçin ve ardından “Ekran Görüntüsü”nü seçin.
  4. Arka kısma çift ya da üçlü dokunarak ekran görüntüsünü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
OKU  Twitch Klip İndirme Kılavuzu: Twitch'te Kaçırdığın Anları Yakala

Bu adımları tek tek takip ederek de sonuçları kısa sürede almanız mümkündür. Bu özellik ekran görüntüsü alma işlemini daha hızlı ve kolay hale getirir.  Bu nedenle geleneksel denebilecek yöntemin dışında farklı bir çözüm arıyorsanız bunu denemeniz de mümkündür.

İphone 11 Ekran Görüntüsü Alma Çift Tıklama

iPhone 11 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Bu işlemleri yukarıda belirttiğimiz gibi kolay ve hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Ancak bunu hızlı bir şekilde yapmak isterseniz, aynı anda iki düğmeye basmak yerine önce ses açma, yani artı düğmesine basılı tutabilir, sonrasında ise güç düğmesine basabilirsiniz. Bu yöntem de ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap