1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Fifa 23 Grafik Ayarları – FPS Arttırma

Fifa 23 Grafik Ayarları – FPS Arttırma
Fifa 23 Grafik Ayarları – FPS Arttırma
0

Her oyuncu oyununu hızlı bir şekilde oynamak ister. Grafik ayarlarını doğru yapmak bu bakımdan çok önemlidir. FIFA 23 grafik ayarları da böyledir. Eğer oyundan aldığınız FPS sonuçlarından memnun değilseniz grafik ayarlarını değiştirmek, sonuçlarından memnun kalmanıza yardımcı olabilir. Rehberi inceleyerek bu konuda önerileri görebilir, gerekli düzenlemeleri yaparak hemen sonuç alabilirsiniz.

Fifa 23 Grafik Ayarları Nerede?

Her oyunda grafik ayarlarının yeri farklılaşır. Bu nedenle bir oyunu yeni oynayan kişiler buna nereden ulaşabileceğini sorar. FIFA 23 grafik ayarları nerede bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek hemen ulaşabilirsiniz:

  1. FIFA 23’te grafik ayarlarına ulaşmak için ilk olarak oyunu başlatın.
  2. Ana menüdeki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  3. Ardından açılan pencerede sol taraftaki menüden “Grafikler” seçeneğine tıklayın.
  4. Bu menü oyunun grafik ayarlarını değiştirmenize olanak tanır.

Ardından gerekli değişiklikleri de hemen yapabilirsiniz.

Fifa 23 Grafik Ayarları

Peki FIFA 23 grafik ayarları nasıl yapılır? Yukarıdaki adımları takip ederek, kolay bir şekilde grafik menüsüne ulaşabilirsiniz. Ardından ne gibi düzenlemeler yapabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki başlıkları tek tek uygulayabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir konu her ayarın FPS sonuçlarını farklı rakamlarda etkileyeceğidir. Bu nedenle tek tek yapmak, ardından da ne gibi sonuçlar aldığınızı görmek önerilir.

Grafik Ayarlarını Düşürün

Oyun içi ayarlardan grafik kalitesini, çözünürlüğü, gölgelendirme, efektler gibi faktörleri düşürerek performansı artırabilirsiniz. En yüksek grafik ayarları, FPS’yi düşürebilir. Daha düşük ayarlar, daha yüksek FPS’ye sahip olmanızı sağlayabilir.

Vsync’i Kapatın

Oyun içi ayarlarda “Vsync” seçeneğini kapatarak FPS’yi artırabilirsiniz. Bu seçenek oyununuzdaki görüntüyü sabitleyerek kasma problemlerini engellemeyi amaçlar.

OKU  2023 Yapay Zeka Teknolojileri: Yapay Zeka Nedir? Uygulamaları ve Gelecekteki Potansiyeli

Oyunun Tam Ekran Modunu Kullanın

Oyunu tam ekran modunda oynarken, FPS’yi artırabilirsiniz. Çünkü tam ekran modu ekran kaynaklarını diğer uygulamalarla paylaşmaz.

Fifa 23 Grafik Ayarları – FPS Arttırma
Fifa 23 Grafik Ayarları – FPS Arttırma

Windows 10 Xbox Oyun Çubuğunu Devre Dışı Bırakın

Xbox Oyun Çubuğu, Windows 10’da varsayılan olarak açıktır. Bu özellik oyun oynarken performans sorunlarına sebep olabilir. Bu nedenle Xbox Oyun Çubuğunu devre dışı bırakarak FPS’yi artırabilirsiniz.

Oyun Sırasında Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Bilgisayarınızda çalışan diğer uygulamalar, oyun oynarken performans sorunlarına neden olabilir. Bu sebeple oyun sırasında arka plandaki uygulamaları kapatın veya en azından sistem kaynaklarınızı kullanmalarını minimize etmelidir.

Bilgisayarınızı Temizleyin

Bilgisayarınızdaki dosya kalıntıları, çöp dosyaları ve geçici dosyalar, performans sorunlarına neden olabilir. Bu bakımdan bilgisayarınızı düzenli olarak temizleyerek FPS’yi artırabilirsiniz. Ayrıca temizlik kapsamında cihazınızı virüslere karşı temizlemek de tavsiye edilir. Zira virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar da söz konusu problemlere neden olabilmektedir.

Grafik ayarlarını değiştirdikten sonra onaylanır ve oyunu tekrar başlatılır. Bu yeni ayarların etkisini görmenizi sağlar. Ancak grafik ayarlarını düşürmenin oyunun kalitesini düşüreceği de unutulmamalıdır.  Lakin düşük grafikler oyununuzu cihazınız için daha uygun hale getirir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap